Již více než 70 let se specializujeme na těžké strojírenství a metalurgii. Navazujeme na nejlepší tradice československého strojírenského průmyslu. Disponujeme unikátními výrobními kapacitami, moderními technologiemi a vysoce kvalifikovanou, zkušenou a flexibilní pracovní silou. Díky tomu jsme schopni dodávat vysoce kvalitní produkty i těm nejnáročnějším zákazníkům z nejrůznějších průmyslových odvětví. Naše nejlehčí produkty váží 50 gramů, ty nejtěžší a největší i 120 tun.

Vyrábíme a dodáváme odlitky a výkovky, svařované díly a těžké ocelové konstrukce podle dodané i vlastní dokumentace zákazníkům z celého světa. Finální výrobky, jako jsou rýpadla, jeřáby, dopravníky a další zařízení těžkého strojírenství, kompletují a servisují naši montážníci přímo v místě jejich nasazení.

Jsme hrdí na to, že logo UNEX nesou desítky obřích kolesových rypadel, které dodnes patří k největším samohybným strojům na této planetě a většina z nich – s naší pomocí a pravidelným servisem – spolehlivě pracuje a pomáhá vytěžit většinu skrývky a hnědého uhlí v České republice.