24 12.2019

Výtěžek punčování s UNEXem přesáhl 50 000 korun

Přibližně 3 500 korun navíc oproti loňskému roku letos vynesl prodej punče na stánku Dobrého místa pro život v rámci olomouckých vánočních trhů. Ve prospěch olomoucké odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS) bylo vybráno přesně 51 640 korun! Z výtěžku prodeje předvánočních punčů budou nakoupeny pomůcky, které nevidomým a slabozrakým spoluobčanům usnadní život, část peněz půjde i na socializační a společenské aktivity klientů SONS.

Stejně jako loni byla nabídka nápojů pojmenována po výrobních závodech UNEXu: Uničovský drsňák (s rumem), olomoucký slaďák (s griotkou) a sninský tvrďák (se slivovicí). V nabídce nechyběl ani vánoční punč (bez přidaného „tvrdého“ alkoholu), dětský punč nebo čaj, ale také něco drobného k zakousnutí (slaný štrúdl a chleba se škvarkovou pomazánkou). Pro štěstí v novém roce pak byly připraveny podkůvky z olomoucké slévárny nebo perníková prasátka.

„S výtěžkem jsme velmi spokojeni. Žádný cíl jsme si nekladli, ale jsme opravdu rádi, že se nám povedlo překonat padesátitisícovou hranici a organizaci SONS tak půjde více peněz než v loňském roce,“ řekla Irena Barboříková, marketingová manažerka, která byla za UNEX hlavní organizátorkou akce. Společně s ní Olomoučanům nabízelo punč a třeba i výrobky klientů SONS v průběhu dvanáctihodinové „otevírací doby“ dalších sedm kolegyň z UNEXu. „Chtěla bych jménem UNEXu i organizace SONS poděkovat všem, kteří zavítali na náš stánek a přispěli tak na dobrou věc. A zároveň bych všem chtěla popřát příjemné prožití vánočních svátků a i v novém roce pevné zdraví a rodinnou pohodu.“