Zatímco se příroda začíná připravovat na zimní spánek, pro sportovce je podzim časem, ve kterém mohou předvést výkony, na které se připravovali a trénovali celé léto. A tak jsme i pro naše zaměstnance připravili několik sportovních akcí - každý si mohl vybrat aktivitu či aktivity, které jsou jeho srdci nejbližší.

Sportovní podzim započal sportovním odpolednem ve Snině, které se uskutečnilo na tamním fotbalovém stadionu v pátek 6. září a nabídlo tři tradiční sportovní disciplíny: fotbal, stolní tenis a golf, a dva netradiční sporty: sumo a zorbing kopanou.

Golf si na našem sportovním dni vyzkoušela řada zaměstnanců úplně poprvé a tak se trenéři zaměřili především na správný úchop golfové hole a techniku odpalu. V praxi si pak zájemci zkoušeli odpaly do speciální „golfové branky“.

Nejvíce úsměvu na tvářích vyvolalo sumo. Zápasníci si totiž oblékli zátěžové obleky, které výrazně zvětšily jejich objem i hmotnost. A podobnou zábavu nabídla i zorbing kopaná, při které byli hráči oblečeni do obrovských nafukovacích koulí a trefit se do míče nebylo opravdu vůbec snadné.

Na sportovní odpoledne ve Snině navázal v pátek 20. září UNEX Cup, tradiční turnaj v malé kopané, organizovaný společně UNEXem a odborovou organizací. Letošní klání se uskutečnilo na fotbalovém hřišti v Újezdě u Uničova. Devět týmů reprezentovalo jednotlivá oddělení i všechny výrobní provozy firmy (Uničov, Olomouc, Snina). Již tradičně se zapojil i u diváků jednoznačně nejoblíbenější tým neohrožených žen - „neohroŽENY“.

Za slunečného počasí, povzbuzování přítomných fanoušků a podpory nehrajících kolegů se urputně bojovalo o nový putovní pohár i celkové umístění. Pro sportovce i fanoušky bylo připraveno bohaté občerstvení, nejmenší návštěvníci si zadováděli ve skákacím hradu a domů si navíc odnesli sladkosti a drobné dárečky.

Poslední podzimní sportovní akcí byl charitativní běžecký projekt - UNEX Run. Ten se konal ve čtvrtek 3. října přímo v areálu firmy v Uničově a účastníci měli na výběr ze dvou tratí - 3 nebo 5 km. Cílem této pravidelné akce není jen osvěta a získání informací o prevenci a zdravém životním stylu, ale je to i finanční podpora konkrétní regionální nadaci, kterou si vyberou sami účastníci běhu. Letošní rok byla pro podporu vybrána Nadace pro výzkum rakoviny Česká republika a díky aktivnímu zapojení 97 účastníků a jejich příspěvkům na startovném navýšeném o příspěvek firmy UNEX směřuje na účet nadace a podporu výzkumu léčby onkologických onemocnění krásných 50 000 Kč.

Všichni účastníci závodu si kromě startovního balíčku a originální litinové medaile z vlastní výroby UNEXu odnesli ještě jednu a to velmi důležitou věc – dobrý pocit, že společně pomohli dobré věci.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do našich podzimních sportovních akcí, a těšíme se na viděnou příště!

Sportovní den ve Snině

UNEX Cup 2019

UNEX Run 2019