21 12.2018

Punčování s UNEXem přineslo téměř 50 000 korun

„Tři bratři“ a celkově osm děvčat zabalených do mnoha vrstev oblečení včetně šály a čepice ve žlutých firemních barvách; to byl základ úspěchu olomouckého punčování s UNEXem, při kterém bylo na stánku Dobrého místa pro život vybráno 48 105 korun. Výtěžek poputuje na konto olomoucké odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS).

A kdo že byli oni „tři bratři“? Tři punče, které svým názvem odkazovaly na tři výrobní závody: Uničovský drsňák (s rumem), olomoucký slaďák (s griotkou) a sninský tvrďák (se slivovicí). V nabídce charitativního stánku, který ve čtvrtek 13. prosince obsluhovali zaměstnanci UNEXu, nechyběl samozřejmě dětský punč nebo čaj, ale také něco drobného k zakousnutí, nebo podkůvky pro štěstí, které vyrobili kolegové v olomoucké slévárně.

Výtěžek z prodeje předvánočního punče je určen na takzvaně sociálně-aktivizační služby, případně nákup pomůcek, které usnadní život nevidomým a slabozrakým spoluobčanům.

„Teplota se sice celý den pohybovala pod bodem mrazu, ale nálada na stánku i kolem něj byla o mnoho stupňů vyšší,“ řekla Irena Barboříková z oddělení marketingu, která měla společně s kolegyněmi z marketingového a personálního oddělení celou akci „pod palcem“. „Ke stánku přišli jak naši kolegové, tak také ostatní návštěvníci vyhlášených olomouckých vánočních trhů. Chtěla bych jménem UNEXu všem poděkovat za jejich příspěvek na dobrou věc. Myslím, že se akce povedla, a tak se po letošní premiéře za rok do stánku Dobrého místa pro život rádi vrátíme.“