Tradiční Den otevřených dveří uničovského výrobního závodu UNEXu i letos přilákal velké množství malých i velkých návštěvníků, kteří si měli možnost prohlédnout výrobní prostory uničovského závodu, pobavit se při doprovodném programu a ochutnat širokou nabídku dobrého jídla i pití za ceny více než příznivé.

Nejmenším návštěvníkům se věnoval šašek Viky, který si společně s dětmi zacvičil, zatancoval a zazpíval, a navíc dokázal v průběhu svého vystoupení několikrát změnit kostým a vypustit stovky mýdlových bublin.

Akční podívanou nabídla biketrialová show dvojice RideWheel, kterou tvoří Honza Šmíd a Lukáš Müller. Pánové předvedli na kolech bez sedel řadu triků, do kterých zapojili i přihlížející a povzbuzující diváky. Vrcholem vystoupení bylo balancování na kole ve výšce cca tří metrů na logu firmy před halou 2, u kterého bylo vidět, že i pro zkušeného jezdce nejde o triviální záležitost. Do tajů biketrialu zasvětili nadšence této disciplíny i v rámci dopoledních workshopů.

O hudební část programu se postarala Olga Lounová, která mj. skvěle improvizovala, když jednu z písniček nechala zahrát na kytaru maminku malého oslavence, kterému všichni přítomní zazpívali “hodně štěstí zdraví”. Nutno dodat, že zmíněná maminka “hrála" na kytaru poprvé v životě. Velkou pochvalu Olga Lounová zaslouží i za čas, který věnovala po vystoupení fanouškům: ani jednoho neodmítla, se všemi se vyfotila, podepsala se a rozdávala úsměvy na všechny strany.

Malí návštěvníci se mohli vyřádit na skákacích hradech, ukázat svoji zručnost a dovednost v dětských dílničkách a při soutěžích, včetně hledání pokladu. Ti větší se pak mohli popasovat s elektrickým býkem a vyzkoušet jízdu v bugginách. Na obvyklém místě vedle haly 3 byli k vidění draví ptáci, na opačném konci parku měli své stanoviště uničovští dobrovolní hasiči se svou technikou. Prezentace spolupracujících středních škol a učilišť ukázala, že studium technických oborů rozhodně nemusí být nuda.

Děkujeme za návštěvu a těšíme se na viděnou na Dni otevřených dveří 2020, v roce 70. výročí zahájení výroby v UNEXu!