Jeden ze zářijových pátků patří již tradičně UNEX CUPu, firemnímu turnaji v malé kopané. Letošní osmý ročník připadl na 15.9. a hostitelem turnaje byl tentokrát Sportovní klub Paseka. Na organizačním zajištění se, opět tradičně, společně podíleli UNEX a.s. a členové firemních odborových organizací.

K soutěžnímu klání letos nastoupilo celkem 9 týmů reprezentujících jednotlivá oddělení a výrobní provozy firmy. Ani letos nechyběl přihlížejícími diváky mohutně povzbuzovaný čistě ženský tým "neohroŽENY". Sportovci i diváci se museli vypořádat s poměrně chladným počasím a nebem pod mraky, ze kterých však naštěstí nezapršelo. Zatímco fotbalisté se zahřáli pohybem, diváci doplňovali teplo a energii především bohatým a chutným občerstvením, ale samozřejmě i aktivním fanděním. A za to se jim hráči odměnili - během odpoledne padlo více než 130 branek, takže se rozhodně bylo na co dívat.

Při konečném zúčtování loňské vítězství obhájil tým z provozu CPM (Centrální příprava materiálu), stříbrný byl tým z výrobního provozu a produktové skupiny Těžké strojírenství, třetí příčka připadla týmu z výrobního provozu a produktové skupiny Slévárna. Akce měla i charitativní nádech: pro návštěvníky byla přichystána bohatá tombola, jejíž výtěžek byl věnován Fondu ohrožených dětí KLOKÁNEK v Dlouhé Loučce.

O týden později – 21. září – se v odpoledních hodinách uskutečnil 1. ročník běžeckého závodu UNEX Run, ke kterému nás inspirovala velmi vydařená loňská charitativně-preventivní akce – UNEX Charity Business Run. Každý zúčastněný zaměstnanec zaplacením startovného přispívá na vybranou regionální nadaci či neziskovou organizaci a UNEX celkovou částku minimálně zdvojnásobí. Kromě finančního výtěžku a dobrého pocitu, že jsme společně podpořili dobrou věc, jsme protáhli svá těla při chůzi či běhu a to na 2,5 resp. 5 km a protože byla součástí sportovního odpoledne i přednáška od letos podporované nadace HAIMAOM při Fakultní nemocnici v Olomouci, dozvěděli jsme se více o transplantaci kostní dřeně a možnostech zapojení do dárcovského programu. Celkově se do letošního ročníku UNEX Runu zapojilo 75 zaměstnanců. Nadace HAIMAOM i díky nim obdržela darovací šek v celkové hodnotě 45 000 Kč.

Děkujeme všem návštěvníkům UNEX CUPu za účast, fandění i dobrou náladu, a náš dík samozřejmě patří i všem aktivním účastníkům obou akcí. V příštím roce se budeme těšit opět na viděnou!

UNEX Cup 2017

UNEX Run 2017