Tradiční prvomájový Den otevřených dveří letos zaznamenal výjimečný zájem. I když přesný počet návštěvníků můžeme pouze odhadovat na několik tisíc, organizátorský tým je zajedno v tom, že do areálu UNEXu zavítalo nejvíce návštěvníků za mnoho let.

Aprílové počasí konce dubna se umoudřilo a tak si návštěvníci mohli užít celý připravený program v krásném slunečném počasí. V prostorách mezi výrobními halami vyrostlo velké dětské hřiště: nafukovací překážková dráha, zdivočelý surfový simulátor, malování na tvář, dětské dílničky, hry a soutěže. O kousek dál probíhal hlavní program: děti pobavili mimoni Bob a Stuart, malí i velcí obdivovali kouzla s fotbalovým míčem a hakisakem, která předváděl mnohonásobný mistr světa, Evropy a České republiky Honza Weber, který v jednu chvíli dokázal žonglovat dokonce i s bowlingovou koulí nebo mobilním telefonem. Hudebním hostem letošního Dne otevřených dveří byl Absolut Bon Jovi Revival, skvěle a věrně interpretující hity amerického zpěváka Jona Bon Joviho a jeho kapely.

Ve školícím středisku měly své zázemí hned dvě střední školy, které s UNEXem dlouhodobě spolupracují: Střední průmyslová škola a střední odborné učiliště Uničov a Střední škola technická a obchodní Olomouc. K vidění zde byla například 3D tiskárna, robot z lega, který dokáže zcela sám složit Rubikovu kostku, jiní roboti, kteří se dokáží autonomně pohybovat po vyznačené trase a mnoho dalšího. Třetí střední školou byla olomoucká Střední škola zemědělská a zahradnická, která přivezla budoucí mistry kováře, kteří přímo před zraky návštěvníků měnili rozžhavené železo v praktické výrobky do domácnosti. Podporu odbornému vzdělávání vyjadřoval i personální stánek UNEXu, ve kterém personalisté představovali nejen formy spolupráce se studenty již v průběhu studia, ale především volné pozice vhodné pro absolventy odborných škol a další zájemce o práci.

Nahlédnout bylo možné i do většiny výrobních prostor. Fronta se tvořila především v hale výpalků, kde se "v přímém přenosu" pro děti z plechu vypalovaly postavičky mimoňů, ale i další dětské motivy, které si pak děti mohly odnést domů na památku.

Tradicí je na Dni otevřených dveří výstava dravých ptáků, kteří jsou bezpochyby nejfotografovanějšími subjekty celého dne. Každoročně se prezentuje a je velmi oblíben i sbor uničovských hasičů, který i letos předvedl své zásahové obleky a další techniku a vybavení. Novinkou byla naopak účast Policie České republiky, jejíž příslušníci předvedli zvídavým zájemcům své vybavení, zájem byl především o zkoušku balistických vest.

O to, aby návštěvníci Dne otevřených dveří netrpěli hladem a žízní, se postaraly dostatečné zásoby občerstvení za velmi přátelské ceny.

Jak to v UNEXu ve sváteční den vypadalo se můžete podívat na videu a ve fotogalerii.

Děkujeme za návštěvu a těšíme se na viděnou na Dni otevřených dveří 2018!